+48 33 821 34 21
43-300 Bielsko-Biała, ul.Hałcnowska 19
Poniedziałek-Piątek: od 8:00-16:00

Program zwalczania ptaszyńca

PTASZYNIEC – PROGRAM ZWALCZANIA
OML + ECO-STRIKE out mite

I.
OML – Out Mite Liquid wypłukiwanie i rozpuszczanie ptaszyńca.
OML to preparat do mycia, konserwacji i zabezpieczenia klatek (baterii) oraz gniazd na wielkotowarowych fermach kurzych, gniazd na fermach ekologicznych oraz w chowach przydomowych.

OML jest pieniącym, silnie skoncentrowanym środkiem do mycia wszelkich powierzchni na fermach niosek w systemie klatkowym, na fermach reprodukcyjnych i w chowie ściółkowym. Bezpieczny w stosowaniu. Nie powoduje korozji, nie zawiera substancji toksycznych.
UWAGA: Może być stosowany w gospodarstwach ekologicznych oraz w chowie amatorskim, przydomowym ⇒ instrukcja


STOSOWANIE:
Out Mite-Liquid przeznaczony jest do bezpośredniego oprysku na wszelkiego rodzaju powierzchnie. Szczególnie należy zwrócić uwagę na powierzchnie trudno dostępne, ranty pod karmidłami, połączenia klatek. Oprysk należy wykonać od dołu ku górze, tak żeby kropla oprysku dotarła wszędzie. Po zakończeniu rzutu kurnik należy dokładnie umyć środkiem Out Mite-Liquid, a w ostatnim zabiegu nanieść go w formie piany i pozostawić bez spłukiwania do wyschnięcia.


DAWKOWANIE:
– Chów bateryjny (klatkowy)-
 opryskiem traktujemy całe baterie nie zapominając o przodach i tyłach baterii oraz taśmach transportowych do zbioru jaj oraz usuwania pomiotu.
Preparat stosuje się w rozcieńczeniu od 7-10% w oprysku niskociśnieniowym (grubokroplistym) bezpośrednio na roztocza aż do momentu widocznego ściekania.
Dawka 3ml koncentratu / stanowisko /nioskę (dawkę skorygować indywidualnie na podstawie ilości występującego ptaszyńca).

– Chów ściołowy  oraz na rusztach-
opryskiem traktujemy przede wszystkim części wewnętrzne i zewnętrzne gniazd do zbioru jaj oraz ruszta.
Preparat stosuje się w rozcieńczeniu od 7-10% w oprysku niskociśnieniowym (grubokroplistym) bezpośrednio na roztocza aż do momentu widocznego ściekania.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
Zabiegi przeprowadzać co 6-7 dni do momentu widocznego zmniejszenia się populacji ptaszyńca.
Przy temperaturach powyżej 25° C oprysk należy wykonywać w krótszych odstępach np. co 5 dni (wynika to z cyklu rozwojowego ptaszyńca).


ZABEZPIECZENIE SAMOCHODÓW DO TRANSPORTU DROBIU:

Roztworem 7-10% dokładnie opryskać lub zapianować (przy użyciu wytwornic piany) samochód (cała naczepa transportowa). Naniesiony roztwór pozostawić na powierzchni na czas 15-30 min. a następnie spłukać dokładnie czystą wodą.
UWAGA: klatki (skrzynki) do transportu drobiu traktować identycznie.

II.
ECO-STRIKE out mite – ziemia krzemionkowa

ECO-STRIKE out mite służy do opylania lub oprysku miejsc bytowania ptaszyńca.

ECO-STRIKE out mite jest produktem przeznaczonym do kontroli ptaszyńca na wielkotowarowych fermach drobiu, fermach ekologicznych oraz przy przydomowych hodowlach drobiu.
SKŁAD: ziemia krzemionkowa, montmorylonit
STOSOWANIE: Eco-Strike out-mite nanosimy przy użyciu opylaczy (maszyn do rozpylania proszków) lub przy użyciu opryskiwaczy (np. urządzenia do bielenia)
Opylanie- dawka od 1g do 7g / stanowisko /nioskę (dawkę należy ustalić indywidualnie na podstawie ilości występującego ptaszyńca). Zabiegi powtarzać w odstępach od 1 do 2 miesięcy.
Oprysk- 3 do 5 części wody dodać 1 część Eco-Strike out mite. Dobrze wymieszać. Oprysk wykonać tzw. grubą kroplą
w ilości 150ml / 1m² (na baterię o wymiarach 100 m długości i 3 kondygnacjach zużywamy 20 kg Eco-Strike’a
w ilości 100 litrów wody, baterie o innych wymiarach przeliczyć proporcjonalnie).
UWAGA: roztwór zachowuje stabilność do 2 godzin, po tym czasie może nastąpić sedymentacja.
ZALECENIA: w trakcie opylania nieznacznie zmniejszyć wentylację, kontrolując wskazania temperatury na sterownikach wentylacji.
UWAGA: zawsze w trakcie zabiegu utrzymywać minimum wentylacji.
Oprysk nie wymaga zmniejszania parametrów wentylacji. Eco-Strike out mite stosować po zbiorze jaj.

III.
WAŻNE:
Aby skutecznie ograniczyć populację ptaszyńca na fermie należy powyższe metody zintegrować, stosując w pierwszej kolejności opryski preparatem OML ( co najmniej 2 razy w odstępach 7 do 10 dni) a następnie po ostatnim oprysku, w odstępie min. 7 dni od oprysku wykonać opylenie preparatem Eco-Strike out mite.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress